Piatkové ráno patrilo na polícii veľkému zásahu po celom Slovensku. Finančná polícia zadržala dokopy 14 osôb, medzi nimi aj známeho Slováka, ktorý organizuje jeden z najúspešnejších festival u nás doma. Došlo k podvodu za 7 miliónov eur?

V piatok od skorých ranných hodín zasahuje finančná polícia na viacerých miestach Slovenska. Zásahová akcia s názvom FESTIVAL sa dotkla celej krajiny okrem Žilinského a Bystrického kraja. Podľa informácii polície sa na akcii zúčastnilo vyše 100 policajtov, ktorí zadržali 14 osôb.

Polícia vyšetruje závažnú ekonomickú trestnú činnosť, ktorou mala byť spôsobená škoda až 7 miliónov eur. Jedným zo zatknutých má byť aj známy Slovák. Ide o Dušana Drobného, ktorý bol hlavným organizátorom úspešného a obľúbeného festivalu Topfest, pričom získal aj Cenu Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby za rok 2018 v kategórii Festival roka. Momentálne prebiehajú domové prehliadky a prehliadky ďalších priestorov: “Bližšie informácie poskytneme po procesných úkonoch,” napísala polícia na svojej stránke.

Drobný bol organizátorom úspešného Topfestu

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: Polícia Slovenskej republiky, YouTube/Impulz. press