Chodec, ktorého už bývalý poslanec Daniel Lipšic zrazil, zomrel. Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre maloletých divákov a citlivé povahy.

[sociallocker]29.septembra večer zrazil Daniel Lipšic chodca, ktorý neskôr zraneniam podľahol. Lišpic sa vzdal poslaneckého mandátu. “Každú prácu, ktorú som v živote robil, som sa snažil robiť naplno. Po tom, čo sa stalo v pondelok (29.septembra), keď vyhasol ľudský život, by som v tejto chvíli nevedel poslanecký mandát vykonávať naplno,” povedal Lipšic.

Snažil sa objasniť aj podmienky, za akých sa nehoda stala: “Vracal som sa domov z obchodu o ôsmej večer. Išiel som približne 50 kilometrovou rýchlosťou. Zosnulý pán mal tmavé oblečenie, zbadal som ho v poslednej chvíli a zrážke som už, žiaľ, nevedel zabrániť.”

Doteraz nebolo isté, či 72-ročný muž išiel cez priechod pre chodcov alebo mimo neho. Video z priemyselnej kamery, ktoré zverejnilo Plus 7 dní dokazuje, ako to v skutočnosti bolo. Na záberoch je vidieť, že muž išiel cez priechod, no pred vstupom naň sa nezastavil.

Video: YouTube | Foto: Facebook, YouTube
[/sociallocker]