Bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana zadržali a obvinili z viacerých závažných prečinov. V piatok však došlo k nečakanému zvratu v prípade a Zurianovi Generálna prokuratúra po sťažnosti zrušila uznesenie vyšetrovateľa o vznesení obvinenia.

Branislav Zurian dobrovoľne požiadal o prepustenie z funkcie šéfa Národnej kriminálnej agentúry a samotná NAKA ho krátko na to zadržala. Zurian bol obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Proti Zurianovi vypovedal bývalý námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) Boris Beňa, pričom samotný Zurian prehovoril aj o Matovičovi či Hegerovi. Po jeho zadržaní vypenila exministerka vnútra a členka Hlasu Denisa Saková, pričom Gábor Grendel má na vec celkom iný názor. V piatok ale došlo vo veci k nečakanému zvratu a po Zurianovej sťažnosti mu Generálna prokuratúra podľa informácií portálu Aktuality zrušila uznesenie o vznesení obvinenia.

Prokurátorka GP SR po preskúmaní veci dospela k záveru, že uznesenie o vznesení obvinenia B. Z. bolo nezákonné, neopodstatnené a predčasné, vydané na základe nedostatočne zisteného skutkového stavu,“ uviedol hovorca. V prípade Zuriana sa malo jednať o nenaplnenie znakov skutkových podstát trestných činov, ako aj o nadkvalifikáciu skutku vyšetrovateľom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Televízia TA3