Českom otriasol vo februári 2019 otrasný prípad domáceho násilia, ktoré viedlo k tragédií. 21-ročný Josef Kuča z Loun bol otčimom 2-ročného Marečka, ktorého ale obzvlášť brutálne týral, až chlapček prišiel o život. Muž si na súde vypočul, že si odpyká 22 rokov za mrežami. V prípade ale nastal šokujúci zvrat.

Prípad utýraného Marečka (†2) otriasol minulý rok celým Českom. Mladý muž sa mal starať o synčeka priateľky, no namiesto toho s ním zaobchádzal úplne bezcitne a dieťatko neuveriteľne týral. Na dennom poriadku boli tresty ako kľačanie na kolenách, fackovanie či pálenie cigaretou aj žehličkou. Existuje taktiež záznam o tom, že Josef mal chlapčeka minimálne 20-krát uhryznúť a s pomocou matky mu otváral zatvorené čeľuste varechou.

Malý Mareček napokon zomrel a beštiálny otčim si pred pár dňami vypočul svoj trest. Túto správu priniesli aj české médiá a moderátorka sa po prečítaní hrozného príspevku o týraní zosypala a rozplakala. Súd vymeral vrahovi 22 rokov za mrežami, no tie si už mladík neodpyká. Josefa totiž našli na cele, kde bol umiestnený sám, obeseného. “Pani doktorka z pitevne nám povedala, že keď tam prišli, tak visel. Ja ale nechápem, ako sa mohol obesiť, keď pri sebe nemal po prehliadke nič nebezpečné,” krúti hlavou pre Blesk.

Rovnako rodičom nesedia ani slová, ktoré odsúdený syn poslal z väzby len dva dni pred smrťou. “Dúfam, že sa s tým dá stále niečo robiť, že to neskončilo. Snáď ma dajú do väzenia čo najbližšie, kvôli vám. Hlavne sa o mňa neboj, som v poriadku a dávam na seba pozor. Buď kľudná,” číta žena zo synovho listu. To, že by si napokon siahol na život, tak odmietajú. “Prakticky nič nevieme. Len nám povedali, že vylúčili cudzie zavinenie,” dopĺňa Josefov nevlastný otec. Rodina po zverejnení prípadu čelí drsným odkazom ľudí a mnohí synovi smrť želajú. “Ja viem, že to, čo spravil, je veľmi zlé, neospravedlniteľné a chápem, prečo jeho smrť ľudia schvaľujú. Ale stále to bol môj syn a každý, kto hovorí, že by ho zatratil, nevie, o čom hovorí,” dodáva na záver 39-ročná matka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Josef Kuča, Blesk.cz, Policie České republiky