Včerajší sviatok okrem radostných tvárí detí zo sladkostí, priniesol aj veľmi zarmucujúcu správu. Dňa 6. decembra svoju najbližšiu rodinu, priateľov i kolegov opustil 93-ročný herec, ktorý si zahral aj v súčasnom najúspešnejšom fantasy seriáli.

[sociallocker]Peter Vaughan bol anglický herec, ktorý s touto profesiou začal už koncom 50. rokov. Jeho kariéra bola veľmi bohatá, zahral si v mnohých filmových, seriálových snímkach i v rôznych divadelných predstaveniach. Jeho prvá najznámejšia rola bola v sitcome “Porridge” zo 70. rokov, v ktorom stvárnil postavu Groutyho.

V súčasnosti si ho ľudia môžu pamätať z úspešného, obľúbeného a populárneho seriálu “Hry o tróny”, ktorom si zahral člena Nočnej hliadky. Peter stvárnil postavu Maestra Aemona, ktorý pochádzal z “dračieho” rodu Targaryenovcov. Nielen jeho postava vo fantasy sérii, ale aj tento anglický velikán bol v skutočnosti čiastočne slepý.

peterv

Umelec zomrel v pokoji 6. decembra v kruhu svojej najbližšej rodiny. Nielen ich zarmútila táto skutočnosť, ale aj jeho kolegov z brandže či fanúšikov zasiahla táto smutná správa. Herec Tony Robinson si na Twitteri zaspomínal na jeho rolu v seriáli “Our Friends in the North”.

Kolegyňa zo seriálovej snímky Lena Headey si zaspomínala na časy strávené s anglickým hercom: “Peter Vaughan. Bolo mi potešením piť a smiať sa s tebou. Bol si radostný, geniálny a láskavý muž. Odpočívaj v pokoji.”

Fanúšička fantasy seriálu “Hry o tróny”, ktorý sa v súčasnosti teší veľmi veľkej obľube, napísala na svojom konte typickú vetu, ktorá je súčasťou “čiernych vrán”: “Jeho hliadka je u konca”.

Zdroj: bbc.com, Twitter | Foto: YouTube, depositphotos.com
[/sociallocker]