Speváčka Tina (34) vyšla nedávno s pravdou von a priznala, že trpí zákerným ochorením, sklerózou multiplex. Obľúbená hudobníčka však odmieta liečbu aj lieky, no známa lekárka jej v Teleráne poslala desivý odkaz.

Tina spolu s manželom Separom vychováva svoje dve krásne deti, no ich šťastie pred rokmi zatienila krutá diagnóza speváčky – skleróza mulitplex. Tina však nedávno priznala, že odmieta lieky aj lekárov a nechodí ani na pravidelné kontroly. Dôvodom je, že sa rozhodla ísť vlastnou cestou, svoju chorobu chce pochopiť a podľa svojich slov sa cíti každým dňom lepšie napriek tomu, že zo začiatku trpela viacerými atakmi.

Uznávaná neurologička Darina Slezáková z Univerzitnej nemocnice v Bratislave v pondelkovom v Teleráne prezradila viac o tejto desivej chorobe a jej prognóze: “Je to nevyliečiteľné, ale apelovala by som na mladých ľudí, aby sa liečili teraz, lebo to, že sa majú teraz dobre, takých 4 – 5 rokov neznamená, že sa budú mať dobre aj neskôr,” varuje na úvod. Neskôr vysvetlila, aký priebeh má toto zákerné ochorenie: “Je to veľmi individuálne ochorenie a verte tomu, že zápal prebieha, aj keď vy sa máte klinicky dobre. Na magnetickej rezonancii je možné vedieť, ako to postupuje,” vysvetľuje.

Na záver vydáva aj výstrahu pre všetkých, ktorí sa rozhodli neliečiť sa: “Mladý človek si môže myslieť, že sa mu polepšilo a dlhšie sa cíti fajn, ale keď podcení liečbu a choroba sa neskôr vráti, čo sa aj vráti, je to potom oveľa horšie.” Tieto slová sa zrejme dotknú mnohých ľudí, hoci speváčka Tina sa už zrejme rozhodla ísť vlastnou cestou.

Neurologička varovala v Teleráne pred neliečením sklerózy multiplex

Zdroj: TV Markíza │ Foto: TV Markíza, Facebook, Instagram