Speváčka Věra Bílá (64) bola kedysi hviezdou koncertných pódií. V roku 2005 však nastal zlom a veľká žena s veľkým hlasom sa stiahla do ústrania. Teraz musí čeliť krutému koncu kariéry.

Věra Bílá sa v minulosti pýšila vypredanými sálami, v ktorých bola hviezdou pódií. So skupinou Kale prešla Európu, Japonsko aj Ameriku, kde odohralo množstvo koncertov. Všetko sa ale zmenilo v roku 2005, kedy sa stiahla z očí verejnosti a začala žiť viac v ústraní.

Nadaná speváčka neskôr prepadla závislosti na hracích automatoch a postupne začala majetok, ktorý si spievaním nahonobila, rozpredávať. Prišla aj o pekný domček a v roku 2011 sa musela presťahovať do Rokycanskej ubytovne, kde jej po vyplatení nájmu už veľa peňazí neostáva. Žije v skromných podmienkach so spoločnou kúpeľňou aj kuchynkou pre celú chodbu: „Nehanbím sa za to, že dnes bývam v ubytovni. Je tam čisto, pravidelne sa tam upratuje. Vilu som nikdy nechcela. Budem ju mať až na cintoríne, a to mi už nik závidieť nebude,“ prezradila pre internetovú televíziu XTV žena, ktorá sa pred dvomi rokmi pokúsila aj o samovraždu. Prišla dokonca aj o svojho adoptívneho syna, ktorý zomrel vo veku 33 rokov na následky drogovej závislosti, hoci Věra je presvedčená, že ho ktosi zabil.

V súčasnosti verejne nevystupuje, no napriek tomu si stále verí a tvrdí, že jej to spieva: „Som stále mladá, hoci mám už 64 rokov. Srdce mám mladé. Nemusím trénovať, ale musím spievať už iba v sede,“ priznáva zdravotné problémy. Věra aj naďalej sníva o návrate na pódiá a verí vo vzkriesenie svojej zašlej slávy, no momentálne jej chýbajú financie na štart.

Zdroj │ Foto: YouTube