Je tomu takmer 20 rokov, čo si najúspešnejšia dievčenská skupina všetkých čias povedala definitívne zbohom a po šiestich rokoch na hudobnej scéne ukončila svoju mimoriadnu kariéru. “Korenisté dievčatá” sa však opäť zišli a v írskom Dubline odštartovali svoje dlho očakávané turné.

Písal sa rok 1996, keď hitparády po celom svete ovládal hit “Wannabe”, ktorý okamžite preslávil Victoriu Beckham, Geri Halliwell, Emmu Bunton, Melanie Chisholm a Melanie Brown. Angličanky s rôznymi charaktermi si zamilovali fanúšikovia po celom svete, pričom v piatich absolútne rozdielnych speváčkach sa našli všetky dievčatá.

Po dvoch albumoch však dala skupine ako prvá zbohom červenovláska Geri, čo bolo predzvesťou konca úspešnej formácie. Po pár vydaných skladbách vo štvorici to kapela vzdala a v dôsledku tehotenstiev Victorie a Mel B v roku 2001 ukončila svoje pôsobenie na svetovom trhu. Spice Girls sa napokon vrátili na pódiá v pôvodnej zostave v roku 2007, kedy odohrali sériu koncertov a ešte o 5 rokov neskôr, kedy vystúpili na záverečnom ceremoniáli Letných olympijských hier v Londýne.

Práve od tohto momentu sa Victoria Beckham dištancuje od spievania s kapelou a vzhľadom na kariéru v módnom priemysle odmieta obnovenie Spice Girls. Zvyšné členky sa však opäť zoskupili a v týchto dňoch odštartovali veľkolepé turné, pričom prvý z koncertov bol v írskom Dubline. Tiež máte dojem, že bájne Spice Girls sa ani po rokoch absolútne nezmenili?

Foto: Instagram/spicegirlsband/Ryan Lock, Fanpop