Aj keď by to fanúšikovia ani jedného z nich nečakali, oni spojili svoje sily a nahrali hudobný singel „Být stále mlád“. Neprekonateľný slávik Karel Gott, ktorý je pre Čechov doslova národným pokladom, prikývol na spoluprácu s moderátorom a bývalým raperom Leošom Marešom, z čoho vznikla skutočne zaujímavá spolupráca.

Najúspešnejší český moderátor, ktorého si domáci poslucháči rádia Europa 2 strážia ako oko v hlave, začínal svoju kariéru sťa by sebavedomý mladík. Vtedy o polovicu mladší Mareš odpálil svoj prvý veľký hit “Tři slova”, za ktorým nasledovala srdcervúca skladba “Lži jsou jako déžď”. Chudý chlapec z Berouna mal však veľký sen, ktorý sa práve v týchto dňoch stal skutočnosťou. „Pred 16. rokmi som napísal text o tom, ako ten čas letí. Mal som 26 a mal som sen, že by refrén k nemu bola pieseň „Být stále mlád“ a že by ho spieval Karel Gott. Vtedy som za ním, samozrejme, nešiel. Hanbil som sa avedel som, že by chlapec v kožuchu s takým prianím pôsobil dosť trápne,“ vyznáva sa moderátorská špička na svojom Instagrame, kde ho sleduje takmer 700 000 fanúšikov.

Ako však čas bežal, Leoš na svoj nápad zabudol, až kým z rádia nepočul hlas nemeckého rapera Bushida, ktorému v skladbe sekundoval práve božský Kája s textom „Für immer jung“. „Stiahlo sa mi hrdlo. Nieeee, to bol predsa moj nápad už v roku 2002! Myslel som si, že sa tým príbeh skladby „Být stále mlád“ pre mňa definitívne uzavrel a už sa nikdy nestane skutočnosťou. Ubehlo ďalších 8 rokov a Karel Gott mi zavolal a pozval ma na svoj koncert v O2 Aréne. Myslel som si, že mi ponúka vstupenky niekam na tribúnu a bol som za ne šťastný. Keď mi vysvetlil, že by chcel so mnou na pódiu urobiť nejakú pesničku, stiahlo mi hrdlo po druhýkrát. Spomienka na dávny nápad vytreskla ako gejzír. A Karel súhlasil. Dnes sa môj 16 rokov starý sen stal skutočnosťou,“ dodáva dojatý moderátor, pričom Čechom sa tak v spolupráci spojili snáď dvaja najpopulárnejší muži krajiny.

Video: YouTube | Foto: YouTube, Instagram/LeosMares