Ondrej Kandráč patrí k najpopulárnejším slovenským hudobníkom, pričom práve jemu sa podarilo vniesť ľudovú tvorbu a folklór aj medzi mladú generáciu ľudí. Tentokrát sa hitmaker spojil s hviezdou Celeste Buckingham, s ktorou naspievali jedinečnú hymnu lásky!

Celeste Buckingham nezvykne spievať v slovenčine, pričom naposledy tak urobila v roku 2014 pri skladbe pre rozprávku Láska na vlásku. Po mnohých hitoch v angličtine však urobila zmenu a spolu s Ondrejom Kandráčom prerobili jej iránsky singel Gole Goldun.

„Spevák je ten, koho ľudia počúvajú nielen preto, lebo vie spievať, ale má čo povedať ľuďom. Chcem spievať o niečom, čo ľudia pokladajú za dôležité. Čo im je blízke a čo možno sami nevedia tak dobre pomenovať. Ja to poviem za nich. Aj preto pracujem so skvelým básnikom a textárom Vladom Puchalom, ktorý dokáže obliecť emócie do slov. Netúžim vykrikovať lacné frázy z balkóna. V pomalej pesničke je text dôležitejší ako v rýchlej, kde niekedy stačí dobrý refrén. V pomalej je dôraz na každom slove. Tisíc a jedna noc je pieseň o láske, ktorá pomáha, lieči, drží nad vodou, obetuje sa, nesklame, dáva šancu prežiť aj v tom najťažšom. Ak to poviem v skratke: život je cesta niekam s niekým, nestačí iba platiť šeky!“ napísal k skladbe Ondrej Kandráč.

V jednoduchom videoklipe plnom lásky ukázal muzikant svoju krásnu ženu Eriku i deti Ondreja a Emu. Ako ďalej uvádza, skladbu so Celeste naspievali srdcom a verí, že si nájde svoje publikum. My o tom absolútne nepochybujeme!

Originál skladby

Video: YouTube | Foto: YouTube, Instagram/celbuckingham