Slovenská futbalová liga nie je zvyčajne označovaná ako nejaká extra kvalitná a samotní Slováci jej úroveň často kritizujú. Žiaľ, nie sú tu také peniaze ako trebárs v Nemecku. I tak si ale našu ligu zahralo viacero zaujímavých hrácov.

A to nehovoríme len o Slovákoch, ktorí sa neskôr stali reprezentantmi či oporami v popredných ligách. U nás hrali aj Leon Bailey známy z Bundesligy či Premier League, jeden z najlepších stredných záložníkov ostatného desaťročia v Premier League Nemanja Matič či jeho brat Uroš.

V Sadskej Arábii sa za posledné mesiace záujem o futbal mimoriadne zodvihol, a to vďaka nehoráznym prostriedkom, ktoré kráľovská rodina doslova naliala do niektorych popredných klubov. Príchody Ronalda, Benzemu, Neymara, Maného a ďalších veľkým mien výrazne predčili aj desaťročie starý čínsky boom.

Najvyššiu ligu v Saudskej Arábii nehrá aktuálne žiaden Slovák, no slovenská stopa v lige je vďaka nášmu trénerovi Martinovi Ševelovi, no aj vďaka hráčovi, ktorý na našich trávnikoch pôsobil cca 5 rokov.

Srb Uroš Matič, mladší brat slávnejšieho Nemanju hrával rovnako v Košiciach, a to v rokoch 2009-2013 za prvý tim, predtým za béčko. Následne putoval napríklad do Potugalska, Dánska, Rakúska či Holandska, kde hrával za popredné kluby. Aktuálne je od júla 2021 hráčom klubu Abha a ako stredný záložník zaň odohral 72 stretnutí a pravidelne nastupuje aj v aktuálnej sezóne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Uroš Matić (@urosmatic8)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/urosmatic8