Všetci fanúšikovia hokeja najmä tí starší majú hlavu v smútku, pretože tento svet navždy opustil jeden z najväčších hokejových reprezentantov. Niekdajší československý hráč bol však známy i svojou trénerskou a politickou kariérou.

Smutná správa o smrti Augustina Bubníka sa dostala do médií rýchlosťou blesku. Bubník bol počas svojej športovej kariéry v tíme LTC Praha, s ktorým vybojoval skvelých päť majstrovských titulov (1946-1950). Okrem hviezdenia v tomto špičkovom klube sa mu podarilo ukázať svoj talent a kvality v tímoch ako Spartak Brno, Motorlet Praha a dokonca i v preslávenom Slovane Bratislava. Bol naozaj skúsený a dobrý hráč, čo sa odzrkadlilo i počas ZOH v St. Moritzi, kde získal so svojim tímom striebornú medailu. Trénerskej kariére sa venoval v rokoch 1966-1969 a výrazne prispel k rozvoju fínskeho hokeja. V roku 2008 bol uvedený do novo vzniknutej Siene slávy Českého zväzu ľadového hokeja.

Pre Slovensko a Česko znamenal tento hokejový velikán naozaj veľa a za jeho úspechy sme naozaj vďačný. Augustin Bubník zomrel 18. apríla po dlhej chorobe, ktorá mu sťažovala život vo veku 88 rokov. Pozostalým kondolujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: isport.blesk.cz | Foto: wikipedia.sk | Ilustračná foto: depositphotos.com