Svet obletela smutná správa o náhlom a nečakanom úmrtí mladého amerického športovca. Zdrvení sú nielen rodinní príslušníci, ale taktiež i všetci jeho fanúšikovia!

Ten, kto sa aspoň okrajovo orientuje v kulturistickej scéne vie, že Dallas McCarver bol v tomto športe naozaj veľkým gigantom. I napriek svojmu mladému veku dokázal to, čo mnoho iných športovcov nemusí dokázať ani za celú kariéru. Nesmieme opomenúť, že ako 21-ročný získal profi kartu a zaradil sa tak medzi špičku svetovej kulturistiky. Počas súťaží, ktoré absolvoval sa postavil na pódium i proti skúsenejším borcom, hoci mal len 24 rokov jeho odhodlanie bolo silnejšie ako strach a to mu prinieslo krásne 13. miesto.

Kulturistike venoval naozaj všetku svoju energiu a taktiež silu. Kariéra profesionálneho kulturistu mu priniesla naozaj krásne umiestnenia, veď napokon päťkrát skončil prvý na stupni víťazov! Svoje umiestnenia na súťažiach chcel stále zlepšovať a i v tomto období sa pripravoval na jesennú súťaž, ktorej sa už bohužiaľ nezúčastní.

Dallas McCarver zomrel vo veku 26 rokov na následky udusenia jedlom, no veľký podiel na jeho úmrtí môže mať i zástava srdca. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: instagram | Ilustračná foto: depositphotos.com