Športový svet je v šoku po zarmucujúcej správe. Telo bývalého majstra sveta v džude objavila polícia na kopci pár hodín potom, ako bol vyhlásený za nezvestného. Nik netuší, za akých okolností došlo k jeho úmrtiu.

Športový svet sa nevie spamätať zo smutnej správy, ktorá obletela svet. Bývalý majster sveta v džude Craig Fallon († 36) je mŕtvy. Jeho rodina najprv ohlásila zmiznutie športovca, keď sa nevrátil domov. Polícia však v pondelok ráno už pár hodín po začatí pátrania priniesla šokujúce správy. Telo Fallona totiž objavili na kopci The Wrekin v anglickom grófstve na hranici s Walesom.

Polícia doposiaľ nevie, čo bolo príčinou záhadnej smrti, no predbežne podľa informácii denníka Mirror vylúčila podozrivé okolnosti. Šampión v džude vyhral v roku 2005 Svetový šampionát, zlato získal aj v roku 2006 na Európskom šampionáte a v roku 2007 na Svetovom pohári. 36-ročný športovec sa pritom len v marci tohto roka stal hlavným koučom Welšskej džudo asociácie.

Jeho posledný tréner Fitzroy David vyslovil na adresu Fallona dojímavé slová: “Poznal som Craiga 15 rokov, obzerám sa späť na našu spoluprácu plnú spomienok a zábavy. Jeho láska k športu vo mne zostane navždy a budem si v pamäti uchovávať čas strávený spoločne. Craig je pre šport veľkou stratou, ale dúfam, že jeho výsledky a neuveriteľný príbeh budú inšpirovať budúce generácie,” uviedol. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: Twitter, Pexels