Športový svet sa spamätáva z mimoriadne smutnej správy. Za záhadných okolností nečakane zomrel len 22-ročný úspešný bežec, ktorý získal medailu, no zlomil aj viaceré rekordy.

Fanúšikovia sú v šoku po nečakanej správe o úmrtí len 22-ročného športovca. Etiópsky bežec Abadi Hadis zomrel podľa informácií TheSun na záhadné a komplikované ochorenie. Hadis, ktorý bol mimoriadne úspešným bežcom na dlhé trate a súperom Mo Faraha, mal byť v zlom zdravotnom stave už niekoľko mesiacov.

Športovec bol označovaný ako 12. najlepší bežec sveta v mužskom behu na 10-tisíc metrov a 21. najlepší v behu na 5-tisíc metrov. Na Olympiáde v Riu v roku 2016 skončil ako pätnásty, kým na Šampionáte v roku 2017 získal bronzovú medailu a etiopijský tím sa vtedy zaslúžil o zlato.

Hadis sa rovnako zaradil medzi 5 mužov v histórií, keď zdolal beh na 5-tisíc metrov pod 13 minút, beh na 10-tisíc metrov pod 27 minút a polmaratón za 59 minút. Atléti z Afriky mu po zarmucujúcej správe vzdali hold na sociálnej sieti: “Nech jeho duša odpočíva v pokoji.” Rovnako tragicky vníma smrť talentovaného mladíka aj jeho tím. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter, Unsplash, YouTube/SG Sports TV