Športová scéna a futbaloví nadšenci sú v obrovskom šoku! Bývalý 34-ročný obranca známeho českého klubu ukončil v piatok 19. mája svoj život bizarným spôsobom. Spáchal samovraždu!

David Bystroň sa narodil 18. novembra 1982. Počas svojej kariéry odohral sedem sezón s klubom FC Baník Ostrava, s ktorým vyhral v roku 2004 1.Českú ligu. Taktiež pôsobil a svoje herné kvality predvádzal v bulharskom klube Levski Sofia. V roku 2009 si ho požičali na hosťovanie do klubu Viktoria Plzeň, kde získal český futbalový pohár. Po tom, čo mu zistili pozitívny dopingový test s ním klub Viktoria Plzeň ukončili uzatvorený kontrakt. Napokon ho zastihlo zranenie a bol nútený kariéru profesionálneho hráča zavesiť na klinec.

Vo Švajčiarsku žil a taktiež pôsobil v piatej lige, kde hral za klub US Schulein Ilanz. Médiami však preletela smutná správa o úmrtí tohto talentovaného 34-ročného hráča. Podľa dostupných zdrojov sa David obesil v pivnici svojho domu vo Švajčiarsku, no predtým zanechal po sebe list na rozlúčku.

Správu o úmrtí potvrdil futbalistov brat. Je naozaj veľká škoda, že svet prichádza o talentovaných hráčov, ktorý si na svoj drahocenný život siahnu vlastnou rukou. Rodine a blízkym kondolujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: isport.blesk.cz | Foto: sigmafotbal.cz | Ilustračná foto: YouTube