Veľkou stratou a šokom je nepochybne smrť 37-ročného talianskeho cyklistu Michela Scarponiho, ktorý zahynul počas tréningu v sobotu, 22. apríla 2017 v ranných hodinách.

Iróniou osudu je, že úspešného športovca smrť zastihla pri jeho milovanej činnosti, pri bicyklovaní. Scarponi trénoval blízko svojho domu v mestečku  Filottrano, keď sa dostal do kolízie s kamiónom. Zrážku bohužiaľ, neprežil a svet tak prišiel o talentovanú hviezdu tohto obľúbeného športu.

O tom, že Scarponi hviezdou naozaj bol, svedčí aj jeho víťazstvo v prestížnej cyklistickej súťaži Giro d’Italia z roku 2011. Talian momentálne pretekal na súťaži okolo Álp, kde sa mu v pondelok podarilo získať etapové víťazstvo a v piatok, teda deň pred svojou smrťou skončil túto súťaž ako štvrtý. Scarponi mal byť ťahúňom tímu Astana v najbližšom ročníku súťaže, ktorú v roku 2011 vyhral. Smrť športovca hlboko zasiahla aj tím Astana, podľa ktorého vyjadrenia je strata Scarponiho tragédiou príliš veľkou na to, aby sa to vôbec dalo opísať. Michele bol podľa kolegov veľkým šampiónom, ktorému nikdy nechýbal na tvári úsmev.

Zdroj: mirror.co.uk, dailymail.co.uk | Foto: YouTube | Ilustračná foto: depositphotos.com