Vo svete športu sa zákonite stáva množstvo zranení, ktoré dokážu športovca častokrát vyradiť na určité obdobie. No stávajú sa aj kritické úrazy, ktoré môžu vyústiť až k tomu najhoršiemu. Len v nedeľu zomrel mladý profesionálny bojovník Tim Hague vo veku 33 rokov.

Mladý úspešný bojovník Timothy Edward Lee Hague neprežil knokaut v súboji ťažkých váh a podľahol vnútorným zraneniam v Kanade. Tim zomrel iba dva dni po boxerskom zápase s Adamom Braidwoodom.

Vyhlásenie o jeho smrti vydala zronená sestra Jackie Neil. S obrovským smútkom a žiaľom oznámila, že jej brat odišiel v nedeľu o 13.30 hod obklopený rodinou, počúvajúc jeho obľúbené piesne. Ďalej iba smutne dodala, že Tim bude všetkým veľmi chýbať.

Zápas ťažkých váh sa uskutočnil počas piatkovej noci, kde Tim utŕžil ranu od protivníka Braidwooda, niekdajšieho hráča amerického futbalu. Spadol na zem po jeho pravom a ľavom háku. Bol knokautovaný počas druhého kola. Za pomoci lekárov síce odišiel po svojich, no ihneď bol prevezený do nemocnice, kde ho následne operovali. Operáciou mali znížiť krvný tlak, ktorý spôsoboval krvácanie do mozgu. Bojovník však po nej upadol do kómy, z ktorej sa neprebral. Česť jeho pamiatke.

Tim Hague (†33)

 

Tim Hague pri utŕžení knokautu

Zdroj: Foxnews.com | Video: YouTube | Foto: Instagram