Športový svet je v smútku po správe, ktorá dorazila len pred niekoľkými hodinami. Futbalová legenda, ktorá má za sebou obrovské úspechy a rekordy, v nedeľu vydýchla poslednýkrát. Niekdajší športovec pritom posledné roky života trpel vážnou chorobou.

Bývalý nemecký futbalový reprezentant Gerd Müller odišiel v nedeľu do športového neba. 75-ročná futbalová hviezda pritom posledné roky života trpela Alzheimerovou chorobou. Počas svojej veľkej kariéry sa postaral o mnohé úspechy aj rekordy.

Müller sa stal majstrom sveta aj Európy a strelil 365 gólov, čím sa stal rekordmanom nemeckej súťaže. Sedemkrát sa stal najlepším kanonierom bundesligovej sezóny a počas fnále MS v roku 1974 to bol práve on, kto strelil víťazný gól proti Holandsku.

Smutnú správu priniesol klub Bayern Mníchov, kde zakotvil futbalista na najdlhšie obdobie. „Dnešok je smutný a čierny deň pre FC Bayern a všetkých jeho fanúšikov. Gerd Müller bol najlepším útočníkom všetkých čias a skvelým človekom a osobnosťou svetového futbalu. Smútime spolu s jeho manželkou Uschi a rodinou. Bez Gerda by FC Bayern nebol tým klubom, ktorý dnes všetci milujeme. Jeho meno a pamiatka budú žiť naveky,“ uviedol na webe prezident klubu Herbert Hainer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Bundesliga