Azda ani neexistuje nikto, kto nevidel kultovú rozprávku ,,Tri oriešky pre Popolušku”, ktorá vznikla v československo – nemeckej koprodukcií. Hoci má tento film už 44 rokov stále patrí medzi dnešné filmové trháky. Obzvlášť v tomto vianočnom období.

Spoznali by ste však hlavných predstaviteľov dnes? Pozrite sa ako teraz vyzerajú.

Popoluška – Libuše Šafránková (64)

Hlavnú úlohu v tejto nezabudnuteľnej rozprávke stvárnila slávna česká herečka Libuše Šafránková, hoci ju pôvodne chcela odmietnuť. Dodnes patri medzi herecké stálice a  môžete ju vidieť v rozličných filmoch a seriáloch. Na jej kráse sa nepodpísal ani vek a dodnes patrí medzi krásavice.

Princ – Pavel Trávniček (66)

O rolu princa bol obrovský záujem a na kasting prišlo viac ako dvesto hercov. Nakoniec ju dostal Pavel Trávniček ,pretože sa vraj podobal na mladého Alaina Delona. Stal sa tak idolom svojej éry. Pavel má za sebou tri manželstvá, z ktorých má dvoch synov. Stále sa venuje hereckej kariére.

Dorka – Dana Hlaváčová (72)

Herečka Dana Hlaváčová priala rolu zlej Popoluškinej sestry i napriek tomu, že sa v scenári písalo, že Dora by mala byť vyslovene škaredá. Herečka bola počas natáčania tehotná. Hereckej kariére sa venovala až do roku 2008. Teraz riadi umeleckú školu v Prahe.

Macocha – Carola Braunbock

Herečka prežila časť svojho života v Československu a po vojne sa presťahovala do Nemecka. Na konci nakrúcania známej vianočnej rozprávky celý český štáb zdesene zistil, že herečka každému celý ten čas bez problémov rozumela. Bohužiaľ, Carola zomrela krátko po nakrútení filmu v roku 1978 vo veku 54 rokov.

Princezná Droběna – Helena Ružičková

Táto ikonická česká herečka sa v tejto kultovej rozprávke predviedla ako princezná Droběna. Helena si zahrala v mnohých úspešných filmoch a bola českým národným pokladom. Zažiarila najmä v komédiách ,, Slnce, seno …” Bohužiaľ, v roku 2004 podľahla vo veku 67 rokov rakovine.

Kráľ – Rolf Hoppe (86)

Napriek značnému veku je tento nemecký herec stále činný. Hrá v divadle, pôsobí v dabingu, v televízii aj rozhlase!

Zdroj: ofigenno.com, csfd.cz  | Foto: ofigenno.com, youtube