Milan Lučanský spáchal samovraždu v prešovskej cele 29. decembra 2020 po tom, čo sa nachádzal v kolúznej väzbe kvôli obvineniam z úplatkárstva. Po jeho smrti sa začali šíriť viaceré konšpirácie, z ktorých sú mnohé vyvrátené. Generál Lučanský bol podľa svedkov zapletený aj do ďalších káuz, pričom mal pred zatknutím iniciatívne varovať aj obvineného Kvietika

Vyšetrovanie týchto trestných činností stále pokračuje, no ku koncu sa chýli objasňovanie okolností, za ktorých si Lučanský siahol v cele na život. Správa o jeho smrti, ako aj 3-mesačné vyšetrovanie zriadenej komisie, je takmer ukončené. Dokument, ktorý podľa informácií Sme obsahuje takmer 23 strán, sa v týchto dňoch dostáva do finálnej podoby a bude zahŕňať aj pripomienky 17 členov komisie.

Správa má pritom potvrdzovať, že Lučanský naozaj spáchal samovraždu a nikto mu pri tom nepomáhal. Vyvracia teda konšpirácie aj o predošlom zranení oka. Kamerové záznamy mali jasne potvrdiť, že v čase incidentu sa na cele s generálom nenachádzala žiadna iná osoba. Vyšetrovanie spochybňuje člen komisie Marian Kotleba, ktorý sa dokonca sám pokúšal zavesiť na teplákovú súpravu.

Členovia sa pritom musia do 9. apríla vyjadriť k obsahu záverečnej správy a musia vyjadriť súhlas a hlasovať o jej prijatí. V prípade výhrad bude stanovisko člena vyčlenené ako osobitná príloha dokumentu. Po schválení bude správa v plnom rozsahu zverejnená na internete. „Predpokladáme, že už v najbližších dňoch by táto správa mohla byť zverejnená,“ potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/SME, HNtelevízia