V polovici novembra roku 2017 sa sociálnymi sieťami začala šíriť prosba v mene gymnazistky Terezky Špilákovej, ktorá bojovala s leukémiou. Jej zdravotný stav bol nesmierne vážny, pričom bola odkázaná na pomoc dobrosrdečných ľudí, ktorí jej budú ochotní darovať krv. Tak sa začal príbeh iba 15-ročnej dievčiny.

Stredoškoláčke z Čadce sa pred dvoma rokmi kompletne zmenil život, keď si od lekárov vypočula zdrvujúcu diagnózu, ktorou bola zákerná leukémia. Terezka bola hospitalizovaná a súrne potrebovala darcov krvi. Jej osud však pohol celou našou krajinou a mnohí Slováci sa zomkli s cieľom pomôcť.

Rodina a priatelia mladej bojovníčky nemohli byť vďačnejší a verejne poďakovali každému, kto daroval krv alebo aspoň šíril výzvu o pomoc ďalej. Zdravotný stav Špilákovej bol naďalej vážny, keď sa našiel vhodný darca kostnej drene. Pacientka nakoniec podstúpila jej transplantáciu, pričom mnohí dúfali v zázrak, že všetko dobre dopadne.   

Ubehli takmer dva roky a my sme Terezku kontaktovali, aby sme sa informovali o jej súčasnom zdravotnom stave. ,,Výsledky krvi ešte nemám úplne normálne, ale sú stále lepšie a lepšie, inak je všetko v poriadku. Začala som aj s očkovaním a cítim sa skvelo,“ prezradila nám mladá kráska, ktorá si opäť užíva život plnými dúškami. Za celú redakciu jej prajeme hlavne veľa zdravia!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Facebook/Terézia Špiláková, Pixabay