Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pred rokovaním vlády uviedol, že po sprísnení opatrení proti šíreniu koronavírusu sa situácia dotkne aj plánovaných operácií. Niektorí slovenskí pacienti si budú musieť počkať a ich zákroky budú preložené na neskôr.

Súčasná vláda musela po zvyšovaní počtu nakazených pristúpiť k opätovnému zavedeniu sprísnených opatrení a došlo aj k názorovým stretom s cirkvou. Napriek zvýšenému dennému nárastu nakazených koronavírusom už teraz bijú na poplach živnostníci, zamestnanci, pacienti aj umelci. Nariadenia sa ale dotknú aj Slovákov, ktorí mali naplánované operácie v nemocniciach.

Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí: “Dostávame sa do situácie, keď sa potrebujeme zamýšľať nad reprofilizáciou. V nemocniciach sa reprofilizácie začali. V princípe, keď sa reprofilizujú lôžka, ktoré mali slúžiť na liečbu iných typov ochorení, tak sa, žiaľ, budú musieť niektoré odkladné operácie alebo vyšetrenia preložiť,” povedal podľa Plusky. Aktuálne sa už reprofilizovala nemocnica v Nitre a čiastočne aj v Trenčíne či Ružomberku, pričom zmenou prejde i nemocnica v Poprade.

Zároveň plánuje nakúpenie antigénových testov, ktoré zvýšia počet a rýchlosť testovania najmä personálu v nemocniciach či pracovníkov a klientov v domovoch sociálnej starostlivosti. Sprísnené opatrenia potvrdil aj Igor Matovič: “Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnou prioritou … a kľudne ma potom, keď to zvládneme, ukrižujte,” napísal na sociálnej sieti. “Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyseľným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie,” upozornil vzápätí obyvateľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: │ Foto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Unsplash, Igor Matovic