Sputnik rozhádal koalíciu aj ľudí: Nečakaná REAKCIA slovenských lekárov!

Dátum:

Nová ruská vakcína Sputnik V sa stala predmetom sporov medzi koaličnými partnermi, pričom proti použitiu doposiaľ neregistrovanej vakcíny sa zasadila okrem iných aj Veronika Remišová. Najnovšie však kritizuje jej schválenie aj strana PS, ktorá navrhuje odstúpenie Igora Matoviča

Naopak, s použitím ruskej vakcíny súhlasí Robert Fico či Andrej Danko. Búrlivá diskusia sa strhla aj okolo faktu, že premiér Matovič spolu s ministrom zdravotníctva začal vybavovať Sputnik V pre našu krajinu aj bez súhlasu vlády. Sputnikom sa odmietajú očkovať aj niektoré známe vedecké mená, ktoré čakajú na jeho registráciu v Európskej liekovej agentúre EMA.

Najnovšie však prekvapili slová Mariana Kollára, prezidenta Slovenskej lekárskej komory, ktorý na utorkovej tlačovej besede schválil používanie ruskej vakcíny. „Vakcína je jediným možným riešením a jedinou cestou, ako sa z tohto pekla dostať,“ uviedol so slovami, že ho nezaujíma pôvod vakcíny, ale jej účinnosť, ako aj fakt, že máme na Slovensku nedostatok iných vakcín.

Podľa Kollára ide o správny krok, ak Sputnik V zachráni čo i len jediný ľudský život. Pacienti však podľa neho musia byť informovaní o možných vedľajších účinkoch. Napokon skritizoval najnovšie vládne opatrenia, ktoré prichádzajú podľa jeho názoru neskoro a sťažuje sa aj na zvýšenú administratívu v ambulanciách. Uvítal by tiež rozpravu na tému kontroly hraníc a eKaranténe pri ľuďoch vracajúcich sa z exotických krajín, pričom považuje za rozumné, keby sa posilnili právomoci samospráv a vznikli by lokálne pandemické komisie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber │ Foto: YT/Igor Matovič

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...