Internet má aj svoju odvrátenú tvár. 31-ročná Tiziana Cantone upadla do hlbokej depresie po tom, ako uniklo jej pikantné video, na ktorom si užíva s neznámym mužom. Ľudia ju spoznávali na ulici a virtuálne na ňu útočili. To ju dohnalo k samovražde. Slová jej matky vás dojmu k slzám!

Ľudia na Tizianu útočili neuveriteľným spôsobom. Ponižujúce video sa šírilo závratnou rýchlosťou a čochvíľa sa naň urobilo množstvo paródií, dokonca tričiek s urážlivým motívom. Tiziane sa pochopiteľne len veľmi ťažko chodilo medzi ľudí a tak upadla do hlbokej depresie. „Nevinné“ video ju stálo veľa. Musela zmeniť prácu i meno, no nakoniec zaň zaplatila najvyššiu cenu. Svoj život. Pokúšala sa, aby video stiahli z internetu, no právne poplatky by ju vyšli na 17 000 libier a tie žiaľ nemala.

Nešťastná žena spáchala samovraždu, zatiaľ čo jej matka Maria Teresa Giglio bola v práci. Až niekoľko mesiacov po dcérinej smrti sa Pani Giglio prinútila pozrieť sa na nešťastné video. Pre BBC povedala, že verí, že dcéra bola pod vplyvom drog. Podľa matky zdieľanie videa na internete bolo súčasťou „kriminálneho plánu,” ktorý mal za cieľ ju ponížiť.

Pani Giglio srdcervúco opisuje osudný telefonát, ktorý dostala od švagrinej. Tá jej vravela, nech okamžite príde domov.

„Keď som videla políciu a sanitku, v momente som pochopila, čo sa stalo.“ Švagriná zvesila úbohú ženu a pokúšala sa ju zachrániť. Susedia chceli ochrániť matku pred hrozným pohľadom, preto jej bránili vystúpiť z auta. Nechceli ju pustiť do domu. Urobili všetko preto, aby ju chránili.

„V deň, keď zomrela, skončil môj život.“

Matka chce apelovať na taliansku a európsku vládu, aby navrhli zákon, ktorý by pomohol obetiam chrániť si súkromie. Inak to môže mať tragické následky.

Zdroj: dailyrecord.co.uk | Foto: YouTube.com, Facebook.com