Obrovské šťastie mal slovenský pretekár na Rely Dakar s číslom 20 Ivan Jakeš. Počas stredajšej tretej etapy najznámejších púštnych pretekoch ho totižto zasiahol blesk! Fanúšikom to na sociálnej sieti oznámil člen Jakešovho tímu Dick Bob Kvetňanský.

[sociallocker]Podľa jeho slov sa pretekár cíti dobre a keď budú aj výsledky testov v poriadku, mal by sa Jakeš ešte vrátiť do závodu. „Všetkých Ivanových fanúšikov a priateľov chcem upokojiť – Ivan je v poriadku a pri vedomí! Po zásahu bleskom v búrke mal v 3. etape obrovské šťastie a neoprel sa intuitívne nohou o zem, takže pneumatiky motorky odizolovali elektrický prúd. Sme v nemocnici v argentínskom Jujuy na odobratie krvi, EKG a pozorovanie. Pokiaľ budú výsledky aspoň trochu uspokojivé, bude číslo 20 pokračovať na Dakare,” napísal Bob.

Pre Ivana Jakeša ide o jubilejnú desiatu účasť na týchto slávnych pretekoch, na ktoré zrejme do smrti nezabudne. Jakeš zaostal za víťazným Španielom Barredom Bortom o 34:39 min, celková Jakešova strata na priebežného lídra je 41:57 min. Po tretej etape je tak zatiaľ na priebežnom 17. mieste.

Zdroj: sport.sk, facebook.com | Foto: facebook, depositphotos.com
[/sociallocker]