Kritika osoby aj krokov premiéra Igora Matoviča sa stupňuje a okrem opozície sa začínajú ozývať aj hlasy priamo od koaličných partnerov. Najnovšie sa za odstúpenie predsedu vlády zasadzuje aj známa mimoparlamentná strana, ktorá spustila vlastnú kampaň.

Okrem opozičnej kritiky sa ozýva aj stále viac hlasov z radov koalície, ktoré žiadajú zmenu prístupu premiéra Igora Matoviča. Hlas a Smer požaduje odchod celej vlády a volá po predčasných voľbách zbieraním podpisov na referendum, pričom sa začína hovoriť o protiústavnosti takéhoto kroku, čo nedávno vyvolalo aj konflikt medzi Robertom Ficom a Máriou Kolíkovou.

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko na čele s Michalom Trubanom spustila na internete vlastnú kampaň proti Igorovi Matovičovi. Na rozdiel od Fica a Pellegriniho však nepožaduje odchod celej vlády, len výmenu na poste premiéra. „STAČILO UŽ, PÁN PREMIÉR. Spúšťame kampaň za odstúpenie Igora Matoviča z funkcie premiéra. Včera sme boli svedkami udalosti, ktorou pretiekol pohár trpezlivosti. Igor Matovič opäť raz obišiel všetky štandardné postupy, obišiel koaličných partnerov, a dokonca aj ministra zahraničných vecí. Sme presvedčení, že ľudia už majú dosť neustáleho chaosu, hádok, obrovského množstva zlyhaní a experimentov Igora Matoviča,“ uvádza PS na sociálnej sieti.

Matovič podľa nich namiesto racionálnych rozhodnutí neustále plošne testuje a najnovšie očkuje neregistrovanou vakcínou. „Už rok namiesto prijímania svojej zodpovednosti zvaľuje vinu na všetkých okolo, naposledy dokonca na všetkých občanov. Už rok namiesto stmeľovania všetkých iba rozoštváva. Rozhodli sme sa, že už naozaj stačilo. Chceme prostredníctvom tejto webstránky vyzvať všetkých občanov, aby vyjadrili súhlas s odchodom premiéra, a zároveň podporili možnosť, ako túto zmenu docieliť bez podpory referenda Hlasu & Smeru,“ dodávajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Progresívne Slovensko │ Foto: FB/Igor Matovic