Politika Stane sa návšteva cintorína výnimkou? Okamžitá reakcia premiéra!

Stane sa návšteva cintorína výnimkou? Okamžitá reakcia premiéra!

Sviatok všetkých svätých a Pamiatky zosnulých je doslova už za rohom. Popri zaobstarávaní vencov, kytíc i kahancov sa však mnohí Slováci obávajú, že sa k hrobom svojich blízkych nedostanú. Dúfajú, že zapálenie sviečky im bude napokon umožnené. Na prianie ľudí zareagoval aj samotný premiér.

Sviatok všetkých svätých (1.11.) a Pamiatka zosnulých (2.11.) sú dni, kedy mnohí Slováci cestujú po celom Slovensku s cieľom uctiť si spomienku na milovaných zosnulých. Už pred pár týždňami sa začali obávať, že na hroby nebudú môcť ísť kvôli zhoršujúcej sa situácii s počtom potvrdených prípadov koronavírusu.

Premiér už v tom čase upozornil verejnosť, že počas sviatkov môže dôjsť k obmedzeniu pohybu. Jeho tušenie sa napokon stalo skutočnosťou, keďže od soboty (24.10.) platí zákaz vychádzania. Ľudia tak môžu vyjsť z domova iba za určitých podmienok.

Našinci však stále dúfali, že návšteva cintorína sa stane jednou z výnimiek, kedy je možné opustiť obydlie bez následkov. ,,Nemusím vám to explicitne povedať, však máme zákaz vychádzania, máme určené prevádzky alebo výnimky, ktorých sa to týka, ja som tam cintoríny nenašiel, takže buďme naozaj zodpovední,” vyjadril sa Igor Matovič na tlačovej konferencií, čím dal jasne najavo, že Slováci dostávajú ráznu stopku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Igor Matovič, Ministerstvo životného prostredia SR

Exit mobile version