Udalosti Stará Ľubovňa dojala Slovensko: Nádherné gesto na sv. všetkých svätých!

Stará Ľubovňa dojala Slovensko: Nádherné gesto na sv. všetkých svätých!

Situácia ohľadom koronavírusu aktuálne zastavila život nielen na Slovensku, ale doslova po celom svete. Ľudia tak momentálne bojujú s druhou vlnou pandémie, čo sa dotklo nielen štandardných dní, ale aj sviatkov. Jedným z nich je zaiste aj spomienka na zosnulých, ktorú si museli tentokrát občania uctiť doma.

Slovensko sa aktuálne nachádza vzhľadom na situáciu ohľadom koronavírusu v núdzovom stave, pričom občania musia rešpektovať aj nevyhnutné bezpečnostné opatrenia. V rámci tých boli počas uplynulého víkendu uzatvorené cintoríny po celej krajine napriek skutočnosti, že v nedeľu (1. novembra) bol Sviatok všetkých svätých. Kým Slováci sú v tento deň zvyknutí navštevovať hroby svojich blízkych a zapaľovať im sviečky, tento raz si museli uctiť ich pamiatku výhradne doma.

Aj napriek tomu však cintorín v Starej Ľubovni zaplavil jas plamienkov, o ktorý sa postarali pracovníci mesta na severovýchode. „Pracovníci Verejnoprospešných služieb a mesta Stará Ľubovňa zapálili 2 648 sviečok na starom cintoríne, novom cintoríne a na cintoríne v Podsadku. Na každom hrobe svieti sviečka ako spomienka na našich blízkych,“ uvádza admin na oficiálnej facebookovej stránke mesta. Emotívne gesto dojalo tisíce ľudí z celého Slovenska, pričom tým, ktorí sa predmetného zúčastnili, ďakovali aj ľudia z iných miest a obcí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ľuboš Tomko – POĎME ĎALEJ ĽUBOVŇA

Exit mobile version