Starosta a jeho syn z okresu Galanta si mali objednávať vraždy u najbrutálnejšieho mafiánskeho gangu na Slovensku, pričom mali byť aj členmi zločineckej skupiny. Obaja sa pred pár hodinami postavili pred senát Špecializovaného trestného súdu a vypočuli si rozsudok.

Starosta Dolného Chotára František Dora a jeho syn František ml. boli obvinení z objednávok niekoľkých vrážd, činnosti v prospech zločineckej skupiny Sátorovcov a ekonomickej trestnej činnosti. ,,Minimálne od roku 2000 do 1. decembra 2010 poskytoval skupine prostriedky, služby a vytváral podmienky na zachovanie skupiny Sátorovcov,“ vyhlásila predsedníčka senátu Pamela Záleská na adresu starostu.

Dorovci pomohli na druhý svet tzv. bielym koňom a nepohodlným konkurentom v agro-podnikaní. Senát napokon uznal bývalého člena strany MOST-HÍD za vinného a odsúdil ho na 25 rokov za mrežami. Dostal aj trest prepadnutia majetku a ochranný dohľad na tri roky.

25 rokov vo väzení strávi aj jeho syn, ktorý bol vinný z objednávky dvoch vrážd a ekonomickej trestnej činnosti. Taktiež musí poškodeným nahradiť nemajetkovú ujmu v sume 10-tisíc eur. ,,Ani u jedného súd nezohľadnil poľahčujúcu okolnosť spočívajúcu v priznaní,“ vyhlásila sudkyňa, ktorá necítila zo strany obvinených žiadnu ľútosť. Za mrežami skončili aj ich spolupracovníci Ladislav A. a Roland S.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: TV JOJ