Branislav Becík sa dostal do povedomia Slovákov počas pandémie koronavírusu, keď vypovedal poslušnosť bývalému premiérovi Igorovi Matovičovi. Momentálne ,,kope“ za mimoparlamentnú stranu Hlas-SD, a taktiež je kandidátom na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Branislav Becík si ako starosta obce Dvory nad Žitavou veľmi rýchlo získal priazeň tisícok Slovákov, keď odmietol míňať peniaze za testovanie a radšej ich investoval do nákupu vitamínov a respirátorov pre svojich občanov. Taktiež získal liek Ivermektín, pričom ho odovzdal do ambulancie obvodnej lekárky v obci.

Jeho aktivity si všimol aj samotný Peter Pellegrini, s ktorým napokon začal spolupracovať. Oficiálne sa tak stal opozičným politikom a neunikla mu ani šokujúca informácia o konci fabriky na výrobu hliníka v Žiari nad Hronom, a taktiež továrne Duslo Šaľa.

Becík je presvedčený, že dôjde k vážnemu kolapsu. ,,Na Slovensku hrozí obrovský sociálny výbuch, ktorý naša krajina nezažila posledných 30 rokov. Hrozí obrovský nárast nezamestnanosti, a nielen to,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti. Podľa jeho slov v ňom zhasla aj tá malá nádej, ktorú mal, že sa vláda spamätá. ,,Na dlažbe zostalo zo dňa na deň 300 ľudí z prosperujúcej fabriky a ďalších asi tisíc ľudí taktiež už neprinesie domov žiadnu výplatu,“ varuje starosta.

Celé vyjadrenie Becíka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Branislav Becík  |  Video: Streamable.com