Poslanci NR SR využili začiatkom decembra minulého roka poslednú schôdzu a platy si zvýšili o stovky eur. To zrejme inšpirovalo staronového starostu Brestovian v okrese Trnava, aby si aj on prilepšil o pekný balík peňazí.

Nie je to tak dávno, čo sa na verejnosť dostalo šokujúce video zo zasadnutia zastupiteľstva vo Fekišovciach, kde starostka Miloslava Fedorová nútila poslancov spievať štátnu hymnu a zo skladania poslaneckých sľubov spravila poriadnu tragikomédiu, ktorá sa stala hitom internetu. Najnovšie bola zverejnená kauza z obce Brestovany, kde však ide o dôležitejšiu záležitosť.

Starosta Ondrej Kuhajda sa takmer okamžite po tom, ako vyhral miestne voľby, tešil z nadpriemernej výplaty. Na obecnom zastupiteľstve totiž deväť poslancov odsúhlasilo navýšenie platu starostovi, a to hneď o 50 %. Jeho mzda v hrubom sa tak momentálne ráta na takmer 3 160 eur.

Poslanci si za týmto rozhodnutím pevne stoja a sú presvedčení, že ich šéf si peniaze navyše zaslúži, keďže robí pre obec maximum. Je však prekvapujúce, že rovnakí názor má aj väčšina obyvateľov malej obce, ktorí sú za starostu ako je Kuhajda nesmierne vďační. Mal totiž zrekonštruovať chodníky, cesty, zaviedol kamerový systém a opäť sprevádzkoval školu aj škôlku.

Starosta zrekonštruoval základnú s materskou školou
Vzniklo dopravné ihrisko pre deti
Deti môžu po novom navštevovať rôzne krúžky napr. kurz bojového umenia AIKADO

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube, Pixabay, Facebook/OBEC Brestovany