Je viac ako zrejmé, že primátori i starostovia strácajú trpezlivosť pri plnení nariadení vlády. Mnohí z nich sa rozhodli konať na vlastnú päsť s cieľom ochrániť zdravie svojich občanov. Jedným z nich je starosta obce, ktorá sa nachádza na juhu Slovenska.

Branislav Becík je starostom obce Dvory nad Žitavou, pričom na začiatku februára sa rozhodol skončiť s testovaním a financie radšej použil na nákup vitamínov a respirátorov pre svojich občanov. Dokonca sa mu nedávno podarilo získať liek Ivermektín, ktorý odovzdal do ambulancie obvodnej lekárky v obci.

Pozitívne účinky si pochvaľuje aj lekárka Etela Janeková, ktorá uvedený liek označila za vhodnú zbraň v boji proti ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Fantastické výsledky má aj Becík. ,,Milí priatelia, mám dôvod na úspech. Ono to fakt funguje! Mali sme pacientov s pretrvávajúcimi vysokými horúčkami. Mali sme pacientov, ktorí boli už úplne nevládni a doktorka im musela doslova vložiť liek do hrdla. Do dvoch dní sami volali, že sa cítia lepšie. Do 48 hodín dali o sebe vedieť, že sú v poriadku,“ uviedol vo videu, pričom úprimne poďakoval lekárke, ktorá sa o pacientov intenzívne stará.

Starosta je o to viac rozčúlený, že tento životne dôležitý liek mohol zachrániť obete ochorenia COVID-19, no stále je umelo zadržiavaný našou vládou v colných skladoch. Verejne tak žiada o uvoľnenie Ivermektínu na hraniciach. ,,Dnes je už nad slnko jasnejšie, že tisíce ľudí na Slovensku nemuseli zomrieť. A vláda Igora Matoviča o tom vie! No nedovolila to! Svoje zlyhanie – čo sa liečenia týka, ako aj zbabrané testovanie dnes zakrýva teátrom okolo vakcín. Keď raz pravda vypláva na povrch, verím, že spravodliví sudcovia nebudú prihliadať na nejaký papier s trebárs aj histriónskou poruchou osobnosti!” dodal známy starosta.

Celé vyjadrenie starostu Becíka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Branislav Becík  |  Foto: FB/Branislav Becík, Igor Matovic  |  Video: Streamable.com