V pondelok (20. júna) v doobedňajších hodinách zasahovali v Banskobystrickom kraji všetky záchranné zložky pri vážnej dopravnej nehode. Vo vozidle sa v čase nešťastia nachádzali tri osoby, pričom za volantom sedel starosta obce, ktorá sa nachádza v okrese Rimavská Sobota.

Pred obcou Dolné Zahorany došlo k tragickej nehode, ktorú spôsobil vodič vozidla. Išlo o starostu obce Husiná, ktorý sa zrejme plnohodnotne nevenoval riadeniu, v dôsledku čoho zišiel s autom do priekopy a následne sa vozidlo prevrátilo na strechu.

Záchranári odviezli tri osoby do nemocnice v Rimavskej Sobote, kým dvaja spolujazdci utrpeli iba drobné zranenia a po ošetrení boli prepustení domov. Peter Fazekaš mal však viaceré vnútorné poranenia a jeho vážny stav si vyžiadal operáciu.

Aj napriek veľkej snahe lekárov, starosta včera (21. júna) v skorých ranných hodinách zomrel. Poškodenú mal mať aj pečeň a slezinu. Ukázalo sa, že 41-ročnému mužovi sa stala osudnou jazda pod vplyvom alkoholu. Pri prvej dychovej skúške mu namerali 1,9 promile alkoholu, no opakovaná skúška odhalila ešte viac, a to 2,19 promile.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, rimava.sk  |  Foto: rimava.sk, TV Markíza, FB/Obec Husiná