Jednotlivé samosprávy vrátane tisícok obcí sú nútené počúvať nariadenia “zhora“, ktoré sa im však čoraz viac prestávajú páčiť. Náklady na dodržanie protipandemických opatrení a testovanie sú obrovské a štát pomáha iba minimálne. Niektorí starostovia sa tak rozhodli konať na vlastnú päsť!

Branislav Becík je starostom obce Dvory nad Žitavou, pričom pred pár týždňami na sociálnej sieti oznámil, že vypovedá poslušnosť súčasnej vláde. Jedným dychom dodal, že testovanie v obci končí a všetky financie budú radšej investované do ochrany zdravia občanov.

Najvyšší predstaviteľ obce dodržal svoje slovo, keďže nakúpil vitamíny a respirátory pre Dvoranov. Najnovšie sa mu dokonca podarilo zabezpečiť liek Ivermectín, ktorý je vysoko účinný pri liečbe ochorenia COVID-19!

Starosta je presvedčený, že čakať na pomoc od vlády nemá žiadny zmysel. ,,Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectín som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci. Som presvedčený, že tento liek by mal byť práve v ambulanciách obvodných lekárov, a nie v nemocniciach, ako plánuje vláda. Práve v týchto ambulanciách sa dá včasným zásahom zabrániť ťažkému priebehu choroby, čo by výrazne mohlo prispieť k znižovaniu náporu ťažko chorých na nemocnice,“ napísal na sociálnej sieti, kde na záver dodal, že testovanie nie je liečenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Branislav Becík  |  Foto: FB/Branislav Becík, Igor Matovic