Českou republikou otriasla mimoriadne smutná informácia. Ako informoval spravodajský portál Novinky.cz, starostka mesta Kouřim (okres Kolín) mala v stredu (4. augusta) spáchať samovraždu skokom z okna budovy mestského úradu.

Obyvatelia mesta Kouřim ani najbližší príbuzní Zuzany Chmelovej si nedokážu vysvetliť úmrtie obľúbenej starostky. Tá mala len pred pár hodinami ukončiť svoj život skokom z okna, pričom správu o úmrtí potvrdilo mesto na svojej stránke: „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa 4. augusta tragicky zomrela starostka mesta Kouřim Mgr. Zuzana Chmelová. V mene občanov mesta vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym.“

Ako uvádza portál Novinky.cz, jeden z obyvateľov mesta mal uviesť, že zosnulá bola oddaná svojej funkcii a prvoradá pre ňu bola starostlivosť o seniorov. Zuzana Chmelová viedla mesto od roku 1998, kým v roku 2016 získala titul Komunálna politička roka. 

Viacerí zo spolupracovníkov označili zosnulú za čestnú a pracovitu, pričom v posledných dňoch pred smrťou si mala čerpať dovolenku. Hovorkyňa polície Michaela Richterová uviedla, že štátny orgán momentálne preveruje okolnosti pádu ženy z tretieho poschodia, kým cudzie zavinenie bolo predbežne vylúčené.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Novinky.cz, FB/P.P.