Je tomu len zopár hodín, čo bolo zverejnené video z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva v dedinke na východe Slovenska, ktorú doteraz nepoznal takmer nikto. Vďaka ráznej starostke je však malá obec Fekišovce dnes najvyhľadávanejšou obcou v krajine. Zo skladania poslaneckých sľubov sa totiž strhla poriadna tragikomédia, ktorá sa stala okamžite hitom internetu.

V obci Fekišovce bola pri posledných voľbách zvolená staronová starostka Miloslava Fedorová, ktorá svoju pozíciu zobrala viac ako vážne. Z prvej schôdze zastupiteľstva totiž vznikol záznam, kde hlava obce núti poslancov spievať štátnu hymnu a následne od nich vyžaduje úctivo zložiť poslanecký sľub štýlom, akoby išlo o deti zo základnej školy.

Správanie starostky otriaslo aj samotnými občanmi obce, ktorí sa rozdelili na dva tábory. Zatiaľ, čo jedna skupina ľudí je presvedčená, že Fedorová má prirodzený prejav a ako jediná spravila niečo pre dedinu, druhá skupina si myslí presný opak. Jej správanie k jej kolegom ich viac ako pobúrilo.

Reportáž TV JOJ

K priebehu schôdze sa nakoniec vyjadrila aj samotná protagonistka. „Kameraman tu prišiel neohlásený. Som dosť temperamentná povaha, asi som si neuvedomila, že som mala jednať miernejšie, ale žiaľ, stalo sa. Už sa to nedá vrátiť. Je mi to ľúto,“ uviedla pre tvnoviny.sk starostka, ktorá si teraz sype popol na hlavu. Podľa jej vlastných slov si chybu uvedomuje a úprimne ju ľutuje. ,,Je mi to veľmi ľúto, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Chcela som sa aj poslancom ospravedlniť, pozvala som ich aj na novoročné stretnutie, ale, žiaľbohu, každý mal pracovné povinnosti,“ uviedla Fedorová.

Celý rozhovor so starostkou obce Fekišovce

Celé video zo zasadnutia je k dispozícii na YouTube

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube