Štát sa len nedávno rozhodol klepnúť po prstoch všetkým daňovým neplatičom a už je tu ďalšia páka na ľudí. Po novom vám môžu za túto vec odobrať doklady aj evidenčné číslo vozidla, bez ktorých nemôžete jazdiť.

Štát sa len pred pár týždňami rozhodol klepnúť po prstoch všetkým daňovým neplatičom, ktorí môžu prísť podľa nových pravidiel o vodičský preukaz. Najnovšie sa však Ministerstvo vnútra SR rozhodlo posvietiť si aj na ďalších vodičov. Majitelia áut tak môžu prísť aj o svoje doklady a evidenčné číslo vozidla (EČV).

Stačí, ak nezaplatíte pokutu udelenú v rámci objektívnej zodpovednosti a policajt môže uvedené doklady zadržať až do doby, kým pokutu neuhradíte. Následne vám podľa informácii denníka Sme doklady aj EČV vrátia. Takto chce štát získať nepriamu zábezpeku zaplatenia sankcie, keďže vodič by bez dokladov a čísla jazdiť nemohol.

Ministerstvo chce tiež zaviesť nový druh sankcii, a to pre vodičov, ktorí v minulosti porušili pravidlá cestnej premávky, no neboli pokutovaní, lebo sa nepodarilo na základe EČV vypátrať adresu majiteľa. Ak policajt zastaví takéto vozidlo, môže mu uložiť rovnakú pokutu a v prípade, že ju vodič odmietne uhradiť, musí zložiť kauciu, ktorú mu vrátia až po uhradení riadnej pokuty. V opačnom prípade kaucia prepadá v prospech štátu.

Vodič môže zaplatenie kaucie aj odmietnuť, no v tom prípade mu bude opäť odobrané EČV i doklady až do zaplatenia. Štát chce takto pokutovať najmä zahraničné vozidlá, od ktorých sa pokuty vymáhajú len ťažko. Novelu už schválila vláda a po schválení parlamentom a prezidentkou bude platiť od 1. novembra 2019.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Vodičsky Preukaz, YouTube/Joukers