Štát ponúka tisícky eur na rekonštrukciu domov: TAKTO ich môžete získať!

Dátum:

V našej krajine je postavených približne jeden miliónov domov, no asi polovica by potrebovala rekonštrukciu. Aj to je jedným z dôvodov, prečo Európska únia poskytne Slovensku stovky miliónov na vynovenie rodinných domov.

Slováci budú môcť čoskoro požiadať o finančnú dotáciu v hodnote 16 600 eur pre 30-tisíc domácností. Z Plánu obnovy by sa malo uvoľniť až pol miliardy eur. Ministerstvo životného prostredia by malo už v decembri zverejniť všetky podmienky na získanie finančnej injekcie, no už teraz sú známe niektoré z podmienok.

Riaditeľ Sekcie plánu obnovy zo Slovenskej agentúry životného prostredia Matej Kerestúr vysvetlil, že dom musí byť starší ako 15 rokov. Uchádzačom môže byť iba fyzická osoba, ktorá má vo vlastníctve uvedenú nehnuteľnosť alebo je aspoň spoluvlastníkom. Na Slovensku bude otvorených desať pobočiek v krajských mestách, kde môže žiadateľ požiadať o dotáciu alebo to spraví online.

Dotácia môže byť využitá na zlepšenie tepelno-technických vlastností budovy, vykurovanie, modernizáciu, no aj zelené strechy či nakladanie so stavebným odpadom. O peniaze môžu požiadať aj občania, ktorí stále kúria drevom. Dotáciu bude taktiež možné spojiť so zvýhodneným úverom, ktoré chcú banky poskytovať práve v čase tejto výzvy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...