Ministerstvo financií predložilo novelu daňového poriadku, vďaka ktorej bude možné po jej schválení siahnuť Slovákom na vodičák. Stačí, ak si nesplnia jednu povinnosť voči štátu a prídu o vodičský preukaz. 

Ministerstvo financií prišlo s novelou daňového poriadku, ktorou chce zavariť najmä Slovákom, ktorí si neplnia svoje povinnosti voči štátu. Reč je o daňových neplatičoch, ktorých až dodnes Finančná správa trestala tak, že im dlžné sumy strhávala zo mzdy, prípadne im siahla na majetok či nehnuteľnosti.

Po novom žiadajú, aby od budúceho roka mohli takýmto neplatičom odobrať aj vodičský preukaz až do doby, kým si svoje podlžnosti nevyrovnajú. Novela sa pritom dostala minulý týždeň do pripomienkového konania: “Ministerstvo navrhuje zaviesť novú formu exekúcie z dôvodu zefektívnenia výberu daní a ako motiváciu pre riadne plnenie daňových povinností,” uviedlo ministerstvo pre HNonline.

Podobnú metodiku zaviedli pritom pred desiatimi rokmi aj pri vymáhaní výživného na deti. Neplatiči alimentov môžu rovnako prísť o vodičský preukaz a zo skúseností mnohí začnú platiť práve zo strachu pred možným odobratím preukazu. Ministerstvo si tak sľubuje, že daňoví neplatiči budú zrejme uvažovať podobne a radšej si podlžnosti vyrovnajú.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk │ Foto: Facebook/Vodičsky Preukaz, Depositphotos