Štátny smútok vláda NESCHVÁLILA: Rodine Milana Lasicu ponúkla toto!

Dátum:

Po nedeľnom úmrtí Milana Lasicu prišiel Richard Sulík z SaS nečakane s návrhom na štátny smútok a je presvedčený, že si takúto poctu osobnosť, akou známy herec bol, zaslúži. Vláda však tento návrh nepodporila, no rodine dali inú ponuku na priebeh pohrebu.

Milan Lasica zomrel v nedeľu počas koncertu s orchestrom Bratislava Hot Serenaders rovno na pódiu Štúdia L+S. Ministerstvo zdravotníctva napokon zverejnilo aj oficiálnu príčinu úmrtia. Správa okamžite zarmútila fanúšikov aj verných divákov, no predovšetkým najbližšiu rodinu a kolegov, ktorí zažili s 81-ročným hercom množstvo nezabudnuteľných chvíľ.

Minister Richard Sulík prišiel okamžite s návrhom, aby vláda schválila na počesť umelca štátny smútok s čiernymi vlajkami. Predseda SaS je presvedčený, že práve Milan Lasica by si za svoju celoživotnú činnosť takúto poctu zaslúžil. Ako ale informuje portál Pluska, vláda napokon tento návrh neschválila a štátny smútok nebude.

Vláda však rokovala aj o možnosti štátneho pohrebu či pohrebu s poctami a rozhodla sa, že zosnulej rodine dá ponuku na istú formu štátneho pohrebu. Tento variant mala potvrdiť predsedníčka SaS Anna Zemanová: „Protokol Úradu vlády bude kontaktovať rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu, vyvesenie čiernej vlajky a podobne. Konečná forma poslednej rozlúčky bude v rukách pozostalých,“ priblížila Zemanová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Startitup, SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...