Po nedeľnom úmrtí Milana Lasicu prišiel Richard Sulík z SaS nečakane s návrhom na štátny smútok a je presvedčený, že si takúto poctu osobnosť, akou známy herec bol, zaslúži. Vláda však tento návrh nepodporila, no rodine dali inú ponuku na priebeh pohrebu.

Milan Lasica zomrel v nedeľu počas koncertu s orchestrom Bratislava Hot Serenaders rovno na pódiu Štúdia L+S. Ministerstvo zdravotníctva napokon zverejnilo aj oficiálnu príčinu úmrtia. Správa okamžite zarmútila fanúšikov aj verných divákov, no predovšetkým najbližšiu rodinu a kolegov, ktorí zažili s 81-ročným hercom množstvo nezabudnuteľných chvíľ.

Minister Richard Sulík prišiel okamžite s návrhom, aby vláda schválila na počesť umelca štátny smútok s čiernymi vlajkami. Predseda SaS je presvedčený, že práve Milan Lasica by si za svoju celoživotnú činnosť takúto poctu zaslúžil. Ako ale informuje portál Pluska, vláda napokon tento návrh neschválila a štátny smútok nebude.

Vláda však rokovala aj o možnosti štátneho pohrebu či pohrebu s poctami a rozhodla sa, že zosnulej rodine dá ponuku na istú formu štátneho pohrebu. Tento variant mala potvrdiť predsedníčka SaS Anna Zemanová: „Protokol Úradu vlády bude kontaktovať rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu, vyvesenie čiernej vlajky a podobne. Konečná forma poslednej rozlúčky bude v rukách pozostalých,“ priblížila Zemanová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Startitup, SME