Ted Gonder (29) je trojnásobným otcom z Chicaga, ktorého facebookový príspevok obletel celý svet. V piatich krátkych bodoch zhrnul skutočnosť, ako by mal muž pristupovať k svojej žene i rodine, pričom status adresoval svojmu 24-ročnému “JA”. Jeho cieľom bolo prihovoriť sa a inšpirovať aj ďalších mužov, avšak úspech, aký ním zaznamenal, neočakával ani v tom najlepšom.

“Mám 29 rokov a mám 3 deti s manželkou Franziskou, ktorá ich všetky vynosila a porodila ako profesionál. Toto by som povedal svojmu bezdetnému 24-ročnému ja o tom, ako byť podporou pre partnerku počas fázy, keď sa stávate rodičmi.

1.Manželka nosila dieťa 9 mesiacov. Takže ty ho môžeš nosiť počas prvých 9 mesiacov kedykoľvek dostaneš tú šancu. Nielenže jej pomôžeš zotaviť sa, no spojí ťa to s dieťaťom viac, ako si dokážeš predstaviť.

2. Manželka dojčí, a hoci je to pre ňu krásne a napĺňajúce, je to vyčerpávajúce. Takže vymeníš každú plienku. Rýchlo prekonáš odpor a hlavne zabrániš nerovnováhe a nevôle vo vzťahu. Bonus – keď sa všetky kamarátky tvojej ženy sťažujú na neprítomnosť svojich mužov a nulovú podporu, tvoja žena ťa bude chváliť.

3. Každé ráno jej urob bezkofeinovú kávu. Celú noc bola hore, kŕmila dieťa, takže jej káva pomôže zresetovať sa a začať deň.

4. Povedz jej, že je krásna a pomôž jej vidieť to aj vo chvíľach, keď je najviac sebakritická a nepáči sa sama sebe. Pripomeň jej, čo všetko v minulosti dosiahla. Pripomeň jej, že je superhrdina. Pribrala 20 kilogramov, aby ti dala dieťa, ktoré bude vašim darom po celý zvyšok života. Pomôž jej prekonať problémy a sústrediť sa každý deň na pozitívny cieľ.

5. Prijmi vinu. Hormóny sú šialené, pred narodením aj po narodení. Niekedy povie veci, ktoré by nepovedala, keby sa necítila vyčerpaná. Pamätaj si, že vašou úlohou je byť tým pozitívnym. Vydrž tie výkyvy nálad, čoskoro sa vráti “späť” a ty presa chceš, aby bola vďačná za to, že si uniesol jej emócie.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/ Ted Gonder, Franziska Gonder