Sťažnosť na Mikasa a jeho ľudí: TOTO už 9 mesiacov nechcú prezradiť!

Dátum:

Úrad verejného zdravotníctva SR neustále zverejňuje najnovšie informácie týkajúce sa pandémie koronavírusu. Počet infikovaných či mŕtvych, hygienické opatrenia alebo detaily karantény. Sú však aj informácie, s ktorými sa tak ľahko zamestnanci úradu podeliť nechcú.

V januári tohto roka sa na verejnosť dostala informácia, že vicepremiér Štefan Holý získal od hlavného hygienika Jána Mikasa výnimku, vďaka čomu mohol pravidelne lietať do Veľkej Británie, kde žije jeho rodina. Po príchode na Slovensko však nemusel podstúpiť PCR test ani 10-dňovú karanténu.

V polovici augusta sa zase Robert Fico zúčastnil na pojednávaní so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom, pričom sa vrátil zo zahraničnej dovolenky. Oficiálne mal byť v karanténe, no nestalo sa tak. Mimovládna nezisková organizácia Transparency International Slovensko sa z tohto dôvodu rozhodla požiadať Úrad verejného zdravotníctva o informácie týkajúce sa udelených výnimiek z reštrikcií hlavne pre členov vlády.

Je to však už deväť mesiacov, čo sa TIS nedarí získať dôležité informácie, ktoré sú rozhodne aj vo verejnom záujme. „Hygienici, ale ani Ministerstvo zdravotníctva nedodržiavajú zákonom stanovené lehoty na rozhodnutia. ÚVZ SR navyše úplne ignoruje právny názor odvolacieho orgánu a dvakrát po sebe nám vydal takmer totožné rozhodnutie, a to napriek usmerneniu ministerstva, ktoré žiadalo dôslednejšie odôvodnenie úvah úradu,“ oznámila TIS na sociálnej sieti, pričom požaduje prešetrenie celého postupu i dodržanie stanovených lehôt.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Transparency International Slovensko  |  Foto: FB/MZ SR, YT/HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...