Slováci si pred pár dňami volili nového prezidenta, pričom si vyberali z trinástich kandidátov. Dnes už vieme, že voľby absolútne ovládla Zuzana Čaputová. Jeden z nádejných kandidátov sa však dodnes považuje za víťaza volieb, pričom si žiadne chyby v priebehu kampane nepripúšťa.

Právnička Zuzana Čaputová v priebehu volieb ovládla 71 okresov, pričom jej protikandidát Maroš Šefčovič si získal sedem okresov. Veľkým prekvapením bolo umiestnenie Štefana Harabina, ktorý ovládol iba jediný okres, a to Svidník. V hlasovaní sa tak dostal na tretie miesto a skončil pred pomyselnými bránami druhého kola prezidentských volieb.

Bývalý predseda Najvyššieho súdu si však nemieni priznať porážku. Dokonca aj počas volebnej noci, kedy bola už väčšina hlasov sčítaná, naďalej tvrdil, že prišiel vyhrať a nič sa nemení. Aj keď sa Harabin dodnes považuje za víťaza, mnohých zaujímalo, ktorého kandidáta podporí v ďalšom kole.

Skúsený sudca opäť nezabudol pripomenúť, že Čaputovú so Šefčovičom považuje za siamské dvojčatá, pričom si neodpustil vyjadriť sa aj na adresu konania Slovákov. ,,Ľudia si vybrali zánik štátu, tradičnej rodiny a kresťanských hodnôt. Pripustili islamizáciu Slovenska. V druhom kole nepodporím nikoho, pretože volím štát a právo,“ uviedol neúspešný kandidát pre cas.sk.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube, Facebook/Štefan Harabin