Bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin je skúseným znalcom práva, vďaka čomu sa mu podarilo na pôde Najvyššieho súdu SR urobiť poriadny škandál. Napokon boli do budovy zavolaní príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, a dokonca aj muži zákona, ktorí mali celú situáciu upokojiť.

Šéfredaktor časopisu Zem a Vek Tibor Eliot Rostas bol v decembri 2019 odsúdený za trestný čin hanobenia národa, rasy a presvedčenia za článok s názvom ,,Klin Židov medzi Slovanmi“. Špecializovaný trestný súd mu udelil pokutu 4-tisíc eur, no ak by nezaplatil, čakali by ho tri mesiace za mrežami. Rostas sa však odvolal, a dokonca aj prokurátor, ktorému sa zdal uvedený trest príliš mierny.

Obžalovaný sa dočkal odvolacieho súdu na Najvyššom súde, pričom prišiel s obhajcom Ľubomírom Hlbočanom a Štefanom Harabinom. Okamžite však nastal problém, keďže ani jeden z mužov nemal na sebe rúško. Predseda politickej strany VLASŤ si odmietol zakryť dýchacie cesty, v dôsledku čoho zasahovali príslušníci ZVJS aj policajti.

Senát Najvyššieho súdu sa napokon rozhodol, že sa pojednávanie uskutoční, no do pojednávacej miestnosti bol pustený iba Rostasov obhajca, ktorý si napokon nasadil rúško a prokurátor. Obžalovaný aj s bývalým politikom zostali napokon na chodbe. Harabin bol rozčúlený, pričom na predsedu senátu Petra Paludu kričal, že porušuje zákon a prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáša Honzu opakovane nazval zločincom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ