Štefan Harabin je známou osobnosťou na politickej pôde, pričom v minulosti zastával niekoľko významných štátnych pozícií. Niet sa čo čudovať, že vie veľmi dobre postupovať v súdnych sporoch dokonca aj proti rezortu spravodlivosti, ktorému kedysi šéfoval.

Písal sa rok 2011, keď Ústavný súd v disciplinárnom konaní potrestal Štefana Harabina za opakované nevpustenie kontroly ministerstva financií na súd. Trest vtedy iniciovala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, pričom sudcovi bola nariadená zrážka 70 % z platu na jeden rok.

Súčasný líder mimoparlamentnej strany Vlasť sa rozhodol ministerstvo spravodlivosti zažalovať za nezákonné konanie. Podľa dokumentov, ktoré predložil na súde, prišiel o 47-tisíc eur. Po dlhých rokoch napokon padlo vo veci oficiálne rozhodnutie súdu práve v prospech Štefana Harabina.

Ten zároveň k ušlej mzde pridal aj úroky v hodnote 38-tisíc eur, v dôsledku čoho štát dlhuje neúspešnému kandidátovi na prezidenta 85-tisíc eur. „Som veľmi rád, že po deviatich rokoch som sa dovolal pravdy a vyhral som nad pani Žitňanskou a teraz aj pánom Gálom, ktorí sa spolu s ústavnými sudcami podieľali na mojej politickej šikane,“ uviedol Harabin pre TREND.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, trend.sk  |  Foto: FB/Štefan Harabin, Pixabay