Je to iba pár hodín, čo celé Slovensko zasiahla šokujúca správa o úmrtí slovenského herca Štefana Kožku. Ochorenie COVID-19 v kombinácií s vážnymi zdravotnými problémami sa mu zrejme stali osudným.

Slovenský herec Štefan Kožka bol nájdený v rodinnom dome na hraniciach s Maďarskom v Rajke bez známok života, pričom telo mal objaviť sused. Nebolo žiadnym tajomstvom, že 66-ročný umelec mal problémy so srdcom a koronavírus jeho zdravotný stav ešte viac skomplikoval.

Portál Topky.sk disponuje krátkym videom, ktoré natočila samotná hviezda seriálu Horná Dolná iba pár dní pred smrťou. Na základe jeho slov je zjavné, že ho pandemické ochorenie dostalo na kolená. ,,Ahojte, som Štefan, mám 66 rokov a mám Covid. Nie, nerobím si srandu, vážení, je o naozaj vážne, lebo za posledné štyri dni som zažil toľko bolesti, že som mal chuť to všetko skončiť. Prosil som Pána Boha a všetkých svätých, nech ma už konečne zoberú z tohto sveta. Vykašľali sa na mňa. Asi so mnou majú ešte iné zámery,“ uviedol Kožka, ktorému sa veľmi ťažko rozprávalo.

Seriálový veterinár Jano Chalúpka zároveň apeloval na ľudí, aby brali pandémiu koronavírusu s úplnou vážnosťou. Upozornil, že je dôležité aby boli ľudia naďalej ostražití a nepodceňovali nosenie rúška či dezinfikovanie rúk. ,,Ak sa mi nerozpadnú pľúca, tak sa vidíme,“ povedal na záver, pričom nemohol tušiť, že o pár dní vážnemu ochoreniu podľahne.

Vyjadrenia herca pred smrťou si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: markiza.sk