29. februára sa uskutočnili parlamentné voľby, v ktorých bezkonkurenčne vyhrala strana OĽaNO na čele s Igorom Matovičom. Politik, ktorému zakrúžkovaním na volebných hárkoch vyjadril podporu najväčší počet občanov, sa stal následne premiérom.

Keď Igor Matovič bojoval o prebratie krajiny, aby vyčistil Slovensko od korupcie, vtedy zrejme ešte nečakal, že osud mu nadelí tú najťažšiu skúšku. V predmetnom čase totiž začal aj na našom území zúriť koronavírus, v dôsledku čoho bolo nevyhnutné pristúpiť k razantným opatreniam.

Žiaľ, mnohí nedisciplinovaní občania nerešpektujú vládne nariadenia, pričom 8. apríla premiér so slzami v očiach avizoval, že na Slovensku pribudlo za jediný deň 101 nakazených. To však už nevydržal jeho predchodca Peter Pellegrini, ktorý mu adresoval emotívne, no zároveň poriadne štipľavé slová.

Keď totiž pred pár hodinami vystúpil pred médiami, k Matovičovi, ktorého hovorkyňou bude zrejme bývalá Supestaristka, prehovoril priamo, pričom ho vyzval k prípadnému odovzdaniu moci!

“Pán Matovič, skúste sa psychicky vzchopiť, aby sme vás stále nevideli užialeného a slabého. Ale aby vo vás slovenský národ videl silného vodcu, na ktorého sa môže spoľahnúť, ktorého slovo platí a ktorého kroky majú opodstatnenie. Máte zodpovednosť za všetko, čo sa na Slovensku deje a život je už taký, že prináša aj nepríjemné a nepopulárne veci, ktoré premiér jednoducho musí zvládnuť.

Ak sa na základe svojich skúseností z posledných týždňov domnievate, že túto funkciu nezvládate, nemusíte chodiť do parlamentu po vyslovenie dôvery vašej vláde. Nechajte to robiť niekomu inému, kto si na to trúfne, má dostatok síl, odvahy a zdravého rozumu,” odkázal Peter Pellegrini.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/P.P., I.M.