Pondelkové odvolávanie Mikulca sa neuskutočnilo. Hoci boli na dnešok naplánované dve mimoriadne schôdze, ani jedna nepriniesla výsledok. Dôvod bol prozaický a po skončení sa k situácií vyjadril aj predseda Hlasu Peter Pellegrini, ktorý má pre koalíciu jasný odkaz.

Na pondelok boli naplánované dve mimoriadne schôdze, pričom jedna sa mala týkať rastúcich cien plynu, tepla a elektriny, kým ďalšia zas odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca. Parlament však v oboch prípadoch nebol uznášaniaschopný, kedy bolo v rokovacej sále prítomných len 67 poslancov, hoci potrebných bolo minimálne 76 zákonodarcov.

Ďalší pokus o otvorenie schôdze venovanej ministrovi vnútra bude v utorok o 9.00 ráno. Dnešnú schôdzu iniciovali opozičné strany Smer a aj Hlas, z koaličných strán podporilo otvorenie témy len hnutie Sme rodina.

Po schôdzi sa o slovo prihlásil Peter Pellegrini, ktorý požaduje koalíciu, aby prestala blokovať parlament. Zároveň zdôraznil, že “šaškovanie” v parlamente by nebolo nutné, ak by koalícia sama stiahla ministra z funkcie. Mikulec zopakoval, že obvinenia sú vymyslené a zastal sa aj policajného prezidenta Kovaříka, ktorý podľa neho konal kvôli porušeniu interných predpisov vyšetrovateľky. Zároveň pred niekoľkými hodinami potvrdil, že na Fica podal trestné oznámenie kvôli ohováraniu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  │ Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR