Igor Matovič sa chystal na ďalšie plošné testovania počas decembra, no Richard Sulík či Marek Krajčí predložili vlastné plány, ako zvládnuť koronakrízu a pandémiu. Teraz prišli tvrdé slová odborného konzília, ktoré rovnako nepodporuje myšlienku pretestovania.

Premiér SR oznámil ešte prednedávnom, že vláda plánuje ďalšie kolá plošného testovania počas decembra, kým Richard Sulík a najnovšie aj Marek Krajčí prišli s novým protipandemickým plánom. Profesor Krčméry napokon zhodnotil, že ideálne by bolo spojiť všetky plány do jedného uceleného a k tomuto názoru sa prikláňa aj Zuzana Čaputová.

Pred ďalším testovaním zasadol v pondelok ústredný krízový štáb, ktorý však musel hlasovať dvakrát, keďže sa nevedel dohodnúť na detailoch, pričom v stredu poobede rokovanie pokračuje. V utorok večer dorazilo aj 8-členné odborné konzílium epidemiológov a infektológov, ktoré však celoplošné testovanie neodporúča.

Konzílium zverejnilo podľa informácií TA3 oficiálne stanovisko, kde uvádza, že zdravotnícki pracovníci sú už aj tak vyčerpaní a väčší význam vidia v pravidelnom a cielenom testovaní rizikových skupín. Zatiaľ nevedno, ako na dané odporúčanie zareaguje Matovič, ktorý kvôli voľbe generálneho prokurátora a závažnému odhaleniu pohrozil demisiou a trápia ho aj napäté vzťahy v koalícii, pričom prišiel s nečakaným ospravedlnením.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Igor Matovic